Het originele recept voor appel plaatkoek komt van mijn schoonmoeder en is ongeëvenaard! Dat recept kan ik natuurlijk niet zomaar vrijgeven 🙂
Omdat het origineel erg veel suikers bevat, volgt hier mijn eigen variant. Minder suiker, iets gezonder, ietsjes anders, maar nog zeker heel erg lekker!
Ingrediënten
- 500 gram zelfrijzend bakmeel
- 250 gram bruine basterd suiker
- 250 gram havermout
- 4 el agavesiroop
- 6 stuks grote appels
- 1 el honing
- 2 el kaneel
- 5 el kokosolie
Porties: hele bakplaat
Instructies
- Voor het beslag: smelt de kokosolie tot het vloeibaar is. Meng het bakmeel, de havermout, de basterdsuiker en 3 el agavesiroop in een grote kom. Voeg de vloeibare kokosolie erbij en kneed tot een grote klomp. Bekleed een ovenplaat met bakpapier en verdeel 2/3 van het mengsel over de plaat. Druk het mengsel met een lepel stevig aan voor een knapperig randje. Plaats de rest van het mengsel in de koelkast.
- Verwarm ondertussen de oven voor op 160 graden. Schil de appels en rasp ze met een keukenmachine in heel kleine stukjes. Meng het appelmengsel goed met de kaneel, de honing en 1 el agavesiroop (hou je van extra zoet, voeg dan extra honing of agavesiroop toe). Verdeel het appelmengsel gelijkmatig over het deeg op de bakplaat. Verkruimel het overige deeg over de appels. Plaats de plaatkoek 1,5 uur in de oven totdat de appels moes zijn geworden en de randjes knapperig donkerbruin.
- Variatietip: Vervang de helft van de appels eens door rabarber of rode vruchten voor een zomerse, fruitige variant!
2 Reacties op “Appel plaatkoek, gezonde variant”
Te gek! Heb je verrukkelijke recept opgeschreven en bij m’n eigen recepten bewaard. Ik heb het genoemd ” Chantal’s appelplaat koek” Ik kan niet wachten dit voor te schotelen aan mijn familie en vriendenkring! Thanks xxxxx
Super leuk Marianne! Dat wordt vast smullen, hier thuis is het favoriet! 🙂